SZKLANE MEBLE – DO CZEGO WŁAŚCIWIE PASUJĄ?

SZKLANE MEBLE – DO CZEGO WŁAŚCIWIE PASUJĄ?

Szklane stoły czy szafeczki wyglądają bardzo ekskluzywnie i mogą nadać dużo uroku twoim wnętrzom. Oprócz ich pozytywnych walorów wizualnych, pozwalają optycznie powiększyć wnętrze i znacznie je rozjaśnić. Jednak warto pamiętać, że szklane meble nie do wszystkich wnętrz pasują.

Powiew nowoczesności

Mimo, że z wystrojem warto czasem poeksperymentować, to szklane meble polecane są raczej do wnętrz o nowoczesnym charakterze. Świetnie pasują na przykład do stylu minimalistycznego. Szkło jest piękne samo w sobie, z tego względu niepotrzebne są na nim dodatkowe wzory. Cały urok tkwi w odbiciu otaczających szklany mebel przedmiotów.

Rodzaje szklanych mebli

- Lustrzane meble – zdecydowanie najbardziej optycznie powiększają przestrzenie

- Szkło transparentne – ratują małe pomieszczenie przed przytłoczeniem przez nadmiar mebli

Szklane meble idealnie odnajdą się w stylu industrialnym. Masz ścianę z surowej cegły? Spotęguj doskonały efekt, który nadaje wnętrzu ten motyw,  poprzez odbicie w lustrzanym meblu.

Szkło idealnie prezentuje się również w stylu glamour, chociaż tutaj trzeba znać również umiar. Zarówno lustra, jak i stoły o szklanych blatach czy szklane szkatułki pasują do „barokowych” mebli, wzorzystych tkanin i wyrazistych barw.

 

Wszystkie komentarze

Zostaw odpowiedź