Ładne i jednocześnie funkcjonalne? Sprawdź jak wybrać dobre sztućce!

Ładne i jednocześnie funkcjonalne? Sprawdź jak wybrać dobre sztućce!

Dom bez dobrego kompletu sztućców nie może funkcjonować dobrze. Przy wyborze noży, widelców czy łyżek należy wziąć pod uwagę ich budowę, wagę i poręczność. Priorytetem jest bowiem komfort ich użytkowania. Jednak sztućce stanowią także dopełnienie zastawy stołowej, przez co nie można pomijać też ich cech wizualnych.

Poniżej przedstawiamy rodzaje materiału, który ma wpływ zarówno na jakość, jak i wygląd sztućców.

Srebro – czy warte swojej ceny?

Co do tego, że srebrne sztućce prezentują się na stole przepięknie, nie ma najmniejszych wątpliwości. Jednak materiał ten ma jeszcze większą zaletę. Srebro jest przyjazne dla naszego zdrowia, ponieważ nie wchodzi w żadne reakcje z produktami spożywczymi.

Posrebrzana alternatywa

Tańszą wersją sztućców z prawdziwego srebra są zestawy posrebrzane. Rodzaj ten również jest bardzo odporny na korozje i trwałe zabrudzenia, jednak pod warunkiem odpowiedniej pielęgnacji. Posrebrzane produkty wymagają bowiem polerowania i nie nadają się do mycia w zmywarkach.

Sztućce ze stali nierdzewnej

W polskich kuchniach przeważają jednak sztućce wykonane ze stali nierdzewnej. Odporność na korozje produktów z tego materiału wynika z połączenia chromu, niklu i żelaza. Ten rodzaj sztućców można już spokojnie myć w zmywarkach. Nie wymagają też specjalnego doboru detergentów. Dużą zaletą sztućców ze stali nierdzewnej jest ich lekkość.

Wszystkie komentarze

Zostaw odpowiedź