DOBRY TERMOS – CZYLI JAKI?

DOBRY TERMOS – CZYLI JAKI?

Lubisz mieć przy sobie ciepłą kawę w drodze do pracy? A może planujesz wędrówki po górach, podczas których dobrze jest rozgrzać się gorącą herbatą? Dowiedz się, na co warto zwrócić uwagę pryz zakupie termosu. Cena tego produktu uzależniona jest zazwyczaj od materiału wykonania. Plastikowe termosy, a raczej bidony, można znaleźć już za kilkanaście złotych. Modele stalowe wyceniane są zazwyczaj w przedziale 20-200 zł. Gdy w grę wchodzi większa pojemność, marka i design, cena wzrasta nawet do ok. 500 zł.

Utrzymywanie temperatury

Decydując się na termos, zależy nam przede wszystkim na tym, by trzymał długo ciepło. Producenci podają zazwyczaj główną granicę czasu, jednak waha się on w zależności od warunków użytkowania i temperatury otoczenia. Dobrej jakości termosy potrafią utrzymać ciepło nawet do 20 h. Ich tańsze zamienniki zachowują temperaturę napoju niecałe 6 h. Z tego właśnie względu przy zakupie produktu warto zwrócić uwagę przede wszystkim na szczelność nakrętki.

Szczegóły też są ważne

Termos musi nie tylko długo trzymać ciepło, ale być również poręczny. Właśnie dlatego warto wybierać modele z podwójną komorą, która pozwala na transport dwóch rodzajów napojów np. ciepłej kawy i zmrożonej coli. Ponadto przydatna jest także dodatkowa nakrętka, służąca jako kubek, do którego w trasie można przelać napój i cieszyć się z wygody.

Jednak nie zapominajmy też o termosach konferencyjnych. Ten rodzaj wyposażony jest w pompkę, dozującą napój do filiżanki. Zaletą zarówno tych dużych, jak i małych termosów są takie elementy jak rączki, paski czy uchwyty, ponieważ ułatwiają ich przenoszenie i wyślizgnięcie z dłoni. Ciekawym rozwiązaniem są również termosy z termometrem informujące o temperaturze płynu znajdującego się wewnątrz pojemnika.

Wszystkie komentarze

Zostaw odpowiedź